Street Art, Murale ścienne - Oxy24Najczęściej ze Street Art kojarzy się Graffiti, które wykonywane jest na dużo metod. Graffiti ma bogactwo wyrazistych kolorów, a kluczowe narzędzia dla Graffiti to spray, marker i wałek. Zwykłe wykonanie odbywa się korzystając z szablonów albo manualnie. Nie każde tego typu wykonanie jest sztuką, dlatego często sztuka uliczna kojarzona jest z wandalizmem. Głównie w kontekście bazgrołów kibiców. Jeżeli praca w przestrzeni publicznej zostanie dokonana przez uzdolnionych artystów, w takiej sytuacji jest na co popatrzeć.

Techniki wykonania Graffiti

Wykonywanie specyficznej metody Graffiti wymaga ogromnych umiejętności plastycznych, żeby tworzyć unikalne prace. Profesjonalne Graffiti zaczyna się w sytuacji, kiedy artysta jest gotów podjąć się każdej pracy, zarówno wewnątrz pomieszczenia oraz w przestrzeni publicznej – niezależnie od formatu oraz stosowanej metody. Wśród metod stosowania Graffiti wyróżnia się na: reklamowe, erotyczne, knit, sportowe, fotorealistyczne, narracyjne, light, polityczne, literowe, abstrakcyjne, artystyczne, szablonowe oraz 3D. Podobnie jak w każdej z dziedzin sztuk plastycznych, malowidło Graffiti jest możliwe do wykonania na zamówienie. Dla Graffiti często odszukać można odpowiednie miejsce, to głównie powierzchnia gładka, np. ściana w lokalu użytkowym albo ściana budynku. Graffiti stworzone na zlecenie w użyciu fachowych narzędzi znacząco odróżnia się od amatorskich wytworów, które zaburzają estetykę w przestrzeni publicznej.

Murale ścienne

Tylko wielki malunek ścienny odróżnia się tak wielkim rozmiarem porównując do innych prac plastycznych. Murale ścienne wyróżniają się najbardziej. Realizacja muralu w technice 3D jest w olbrzymim stopniu efektywne. Wielkogabarytowy malunek, który nie tylko jest widoczny z wielkiej odległości, ale dodatkowo sprawia wrażenie, jakby malowidło było częścią całego otoczenia.