Kosmetyki naturalne - Oxy24Z czego tak właściwie najczęściej produkowane są kosmetyki naturalne? Zazwyczaj są to naturalne ekstrakty, olejki eteryczne, wyciągi roślinne lub produkty pochodzenia pszczelego. Może czasem się zdarzyć, że pojawią się w składzie substancje pochodzenia zwierzęcego jak mleko lub lanolina. Czy lepiej zamienić tradycyjne kosmetyki na takie, które są ze składników naturalnych? Tradycyjne kosmetyki mogą być zbyt agresywne. Zaś kosmetyki naturalne są łagodne i mogą być wykorzystane do każdego rodzaju skóry. Kosmetyki pochodzenia naturalnego są idealne dla ludzi z uczuleniami.

Co jest istotne przy wyborze?

Przy dokonywaniu wyboru trzeba brać pod uwagę skład, ponieważ można być uczulonym na niektóre składniki. Składniki naturalne powinny pochodzić ze specjalnych upraw – z troską o to, aby zebrane zostały z czystego środowiska. Nadmiar ziół czy aromatów może powodować podrażnienie skóry, wysypkę lub inne dolegliwości. Każdy zakupiony kosmetyk nie może zawierać olei mineralnych, PEGi, związków chemicznych, konserwantów, sztucznych barwników, SLES, silikonów lub parabenów.

Jak rozpoznać dobrej jakości kosmetyki naturalne?

Ale czy rzeczywiście kosmetyki opisywane jako „bio” lub „eko” są naturalne? Na rynku jest bardzo dużo firm, które proponują w swojej ofercie naturalne kosmetyki. Na nieszczęście kupujących nie każdy produkt jest autentyczny, a producenci chcą tylko przyciągnąć klientów na hasło reklamowe. Żadna nazwa kosmetyku, ani oznaczenie nie daje gwarancji co do jakości, dlatego lepiej rozejrzeć się za produktami z certyfikatami. Musimy zatem kupować rozważnie! Składniki na opakowaniu powinny zawierać wszystkie ważne informacje o kosmetyku. Mniejsza ilość składników pomaga określić, czy będzie dobroczynny. Najlepiej, jeżeli kosmetyk będzie zawierał nie więcej niż 5% substancji syntetycznych.